733 503 645

PLATFORMA WIBRACYJNA



Urządzenie, w którym zastosowane są intensywne drgania wprawiające tkankę mięśniową i tłuszczową w ruch rotacyjny. Komórki tłuszczowe poddane tak intensywnym wibracjom rozbijają się tworząc mniej zbitą masę, przez co z łatwością są spalane przez organizm. Platforma wibracyjna pomaga osiągnąć równowagę całego ciała i poprawia ogólny stan zdrowia. Daje doskonałe efekty u osób, które mają ograniczone możliwości ruchowe ze względu na problemy psychologiczne lub fizyczne a także u tych, które nie są w stanie ćwiczyć regularnie ze względu na brak czasu, miejsca lub przyrządów. Dodatkową zaletą jest wyeliminowanie nadmiernych obciążeń stawów, ścięgien i układu kostnego, co często bywa przyczyną urazów i kontuzji podczas tradycyjnych ćwiczeń.
Platforma-Wibracyjna-VibroGym-KATRINA

Kosmiczne wibracje


Pierwsze badania o stymulującym wpływie wibracji na organizm człowieka zostały przeprowadzone w latach 70. przez rosyjskiego naukowca, dr Nazarova. Dzięki jego odkryciom trening wibracyjny stał się nie tylko stałym elementem przygotowań radzieckich olimpijczyków do zawodów, ale również podstawą treningu radzieckich kosmonautów.
Radzieccy uczeni wykorzystali tę metodę do rozwiązania problemu zaniku mięśni i kości u kosmonautów.
Gwałtowny ubytek kości występuje u kosmonautów w czasie długotrwałego lotu kosmicznego. Aby utrzymać aktywność procesów kościotwórczych niezbędne jest pulsacyjne obciążanie kości. Okazało się, że szczególnie korzystnie działają bodźce o częstości 1-10 Hz, typowe dla spaceru lub biegu osiągane w kosmosie właśnie poprzez wibroterapię.
Dzięki treningowi radzieccy astronauci mogli przebywać w stanie nieważkości ponad 3 razy dłużej niż Amerykanie.

Jak działa Wibroterapia?


Platforma wytwarza wibracje, które są przenoszone do całego ciała. Stojąc na platformie wibracyjnej od razu zauważycie jak Wasze ciało automatycznie dopasowywuje się do tych mechanicznych impulsów odpowiadając odruchem rozciągania (miotatycznym).
Efekt wibroterapii w dużej mierze zależy od częstotliwości i intensywności wibracji. Niższe częstotliwości są bardzo efektywne do treningu rozciągania, podgrzewania i schładzania mięśni, podczas, gdy wyższe częstotliwości są odpowiednie do masażu. Większa amplituda zmusza mięśnie do mocniejszego kurczenia się – zwiększa to efekt treningu.
Podczas wibrotreningu w ćwiczeniu bierze udział prawie 100% mięśni. Głębiej leżące mięśnie, np. mięśnie posturalne również są wzmacniane podczas wibrotreningu. Inną zaletą wibrotreningu jest fakt, że pobudzane są mięśnie nie będące często w użyciu. Rezultatem jest, że wszystkie mięśnie są pobudzane. Wibracje mają także pozytywne działanie na równowagę hormonalną co powoduje redukcję stresu. Czujesz się bardziej zrelaksowany, w formie i bardziej żwawy. Dziesięciominutowy trening pozwala na przećwiczenie wszystkich grup mięśni. Jest to możliwe, ponieważ Wibrotrening aktywuje wszystkie grupy mięśni jednocześnie, a nie każdą ich grupę po kolei.
Wibrotrening poprawi Twoją sprawność:
Bardzo efektywne spalanie tłuszczu
Poprawa giętkości, mobilności i koordynacji
Poprawa jakości i efektywności treningu
Szybka regeneracja po treningu
Wibrotrening poprawi Twoje samopoczucie:
Poprawa jakości skóry
Redukcja stresu
Rewitalizacja
Poprawa równowagi pomiędzy ciałem i umysłem
Wibrotrening poprawi Twoje zdrowie:
Łagodny trening
Redukcja napięcia stawów
Stymulacja metabolizmu i drenaż limfatyczny
Wzmocnienie tkanki kostnej
Redukcja stresu
Bardzo efektywne spalanie tłuszczu
Poprawa elastyczności
Szybka regeneracja po treningu

Przeciwwskazania:


W przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości co do możliwości zastosowania treningu wibracyjnego należy zasięgnąć opinii eksperta (lekarza) !!!
wkładka domaciczna, migreny, implanty metalowe i syntetyczne, okres rekonwalescencji po przebytych chorobach i zakażeniach, artretyzm, choroby układu krążenia, epilepsja, świeże rany, kamica nerkowa, zaburzenia rytmu serca i naczyń wieńcowych, urazy dolnej części kręgosłupa, przepuklina, dyskopatia, spondyliatra, cukrzyca, nowotwory, ciąża, połóg, karmienie piersią, zakrzepowe zapalenie żył, endoprotezy stawów.